Nowa lokalizacja staszowskiego dworca PKS

W Staszowie przeniesiony został dworzec autobusowy. Obecnie znajduje się przy ulicy Krakowskiej 51 w siedzibie bazy miejscowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej.

Nowy dworzec znajduje się naprzeciwko dotychczasowego. Poczekalnia dla podróżnych oraz kasy biletowe urządzono w budynku staszowskiego PKS. Wejście jest od strony wjazdu na zajezdnię.

Zmiany mają związek z oszczędnościami, wprowadzonymi przez nowego prezesa PKS w Staszowie. Dotychczasowy budynek dworca był dzierżawiony od kolei.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik
Źródło: Radio Kielce

Sprzedaż biletów miesięcznych PKS Staszów prowadzi od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 - 17.30. Sprzedaż biletów miesięcznych prowadzona jest także w Połańcu w Hotelu Dersław – dwa dni na początku i końcu miesiąca w godzinach 6.30 - 14.30.


2 grudnia 2009 r.
Koniec umowy z PKP i obskurnego dworca na tyłach kolei

PKS przeniosło dworzec na swój teren, by staszowskie autobusy mogły odjeżdżać teraz spod własnego biurowca.

Autobusy staszowskiego przewoźnika od kilku dni nie jadą do dworca Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, który znajdował się do tej pory w miejscu dworca Polskich Kolei Państwowych. Staszowska spółka postanowiła nie przedłużać umowy z PKP i przenieść dworzec autobusowy na swój teren.

Autor: MJR
Pełny tekst na stronie Echo Dnia

Dodaj komentarz