Koncert jazzowy Patrycjusz Gruszecki Trio

8 listopada 2018
godz. 19.00
STASZÓW
Staszowski Ośrodek Kultury
ul. Parkowa 6

Jeden z najbardziej niezwykłych projektów na polskiej scenie jazzowej, wybrany Polskim Wykonawcą Jazzowym Roku – Patrycjusz Gruszecki Trio, zawita do Staszowa. Muzycy wykonają utwory z płyty „Something About”, która ukazała się w ubiegłym roku i zdobyła uznanie zarówno słuchaczy jak też krytyków muzycznych.

Miałem szczery problem, żeby wybrać dla Państwa jeden utwór dlatego, że wszystkich dwanaście jest znakomitych – mówił w ubiegłym roku o płycie „Something About” Marcin Kydryński na antenie radiowej Trójki - ja bym chciał, żeby ta płyta zawędrowała pod strzechy... Dzięki projektowi Jazz360 realizowanemu przez Fundację Polski Jazz znakomity zespół ma okazję wystąpić przed świętokrzyską publicznością. Materiał, który usłyszą fani, pochodzi właśnie z ostatniej płyty zespołu. Album składa się z 12 niezwykle udanych kompozycji, z których każda jest na równie wysokim poziomie. Patrycjusz Gruszecki Trio łączy klasyczne brzmienie z nowoczesnym i świeżym podejściem do muzyki jazzowej, tworząc improwizacje eleganckie, melodyjne i energetyzujące zarazem. Zarówno słuchacze gustujący w jazzie klasycznym, eksponującym to co najlepsze w dźwiękach każdego z instrumentów i snującym się w melancholijnych tematach, jak też Ci, którzy lubią pulsujące w kompozycjach energiczne i wyraźne rytmy będą z pewnością oczarowani muzyką tria. Zespół potrafi niezwykle umiejętnie dozować oba klimaty wciągając słuchaczy w swój muzyczny świat. Patrycjusz Gruszecki Trio składa się z doświadczonych i cenionych na estradzie jazzmanów. Na scenie usłyszymy Kajetana Galasa – jednego z zaledwie kilku polskich pianistów grających na organach Hammonda, trębacza Patrycjusza Gruszeckiego i porównywanego do Arta Blakey’a perkusistę Zbigniewa Lewandowskiego.

Patrycjusz Gruszecki Trio

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Info: Materiały prasowe