Sukcesy staszowskich zapaśników w Łodzi

W 19. Memoriale Jana Kauca i Olimpijczyków a zarazem I Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w zapasach w stylu wolnym znakomicie spisali się zawodnicy ze Staszowa.

Zawody odbywały się na obiektach sportowych należących do miasta Łódź. Gospodarzem imprezy był klub sportowy Budowlani Łódź. W tym roku impreza odbywała się w formie turnieju jednodniowego,w którym wystartowało ponad 110 zawodników oraz zawodniczek z 10 klubów.

Stowarzyszenie Centrum Staszów prowadzone przez trenera Wiktora Skrobacza wystawiło do rywalizacji pięciu zawodników. Trzeba przyznać, że młodzi zapaśnicy ze Staszowa pokazali się ze znakomitej strony przywożąc z Łodzi 4 medale.

W kategorii wagowej do 85 kg Michał Kozioł zajął 9 miejsce a jego klubowy kolega Dawid Łęcki w tej samej kategorii zdobył brązowy medal. Kolejne medale zapaśników z Centrum Staszów zdobyli: Damian Gątarski w kategorii do 69 kg (brązowy medal) oraz młodzicy w kat. do 73 kg - Norbert Ogórek (złoty medal) i Wojtek Kruzel (srebrny).

- Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody panu burmistrzowi Staszowa Leszkowi Kopciowi i pani wiceburmistrz Ewie Kondek a także panu Michałowi Skotnickiemu - staroście staszowskiemu. Podziękowania za możliwość trenowania zapasów należą się panu Andrzejowi Walczowskiemu - dyrektorowi Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie - powiedzieli po powrocie do Staszowa Wiktor Skrobacz - trener i Mateusz Kogut - koordynator sekcji zapaśniczej.