Strażacy z Sichowa Małego zwyciężyli w zawodach

W dniu 17 września br. w Sichowie Małym odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu staszowskiego, z udziałem drużyn wyłonionych w zawodach na szczeblach gminnych.

Zmagania strażaków ochotników zgromadziły liczne grono widzów, żywiołowo dopingujących swoich faworytów. Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów, wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach Bolesławowi Gradzińskiemu, złożył dowódca placu, komendant miejsko-gminny OSP w Staszowie druh Grzegorz Kwietniewski. Zawody oficjalnie rozpoczął prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie, starosta staszowski Michał Skotnicki. Przed rozpoczęciem pierwszej konkurencji, zasłużonym druhom wręczono odznaczenia i medale. „Złotym Znakiem Związku” uhonorowano: druha Stanisława Batora i druha Józefa Foldę, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza: druha Włodzimierza Majczaka i druha Jana Plewę, a złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” druha Wojciecha Skowrona.

W zawodach wzięło udział 22 drużyny, w tym: 9 Drużyn OSP, 4 Kobiece Drużyny Pożarnicze, 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców i 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt. Łącznie 198 druhów i druhen, rywalizowało w dwóch konkurencjach: w sztafecie na dystansie 7x50 metrów z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody, rywalizacja przebiegała sprawnie i bezpiecznie.

W klasyfikacji generalnej, wśród jednostek OSP: I miejsce zajęła OSP z Sichowa Małego, II miejsce przypadło OSP z Kłody, na III miejscu uplasowała się drużyna OSP z Wiśniowej. Wśród Kobiecych Drużyn Pożarniczych zwyciężyły panie z jednostki KDP w Koniemłotach przed KDP z Ruszczy i KDP z Wiśniowej. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców kolejne trzy miejsca zajęły następujące drużyny: I miejsce MDP Rytwiany, II miejsce MDP Krzczonowice, III miejsce MDP Strzelce. W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt: I miejsce zajęła drużyna z Rytwian, II miejsce drużyna z Koniemłotów i III miejsce drużyna z Sichowa Małego. Wszystkim uczestnikom zawodów wręczono pamiątkowe dyplomy, natomiast najlepsze drużyny z poszczególnych kategorii odebrały puchary, medale i nagrody rzeczowe, a także pieniężne, ufundowane przez władze samorządowe poszczególnych gmin.

Źródło: Jan Mazanka, Starostwo Powiatowe w Staszowie