Olimpijczyk z Rio najlepszy w biegu głównym w Szydłowie

Artur Kozłowski z Sieradza był gwiazdą 37. Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Olimpijczyk z Rio de Janeiro wygrał w biegu głównym na 10 km.

W zawodach wystartowało 457 biegaczy i jest to rekord, jeśli chodzi o liczbę uczestników w szydłowieckiej imprezie. Rekordowa jest też liczba uczestników w biegu głównym, bo wystartowało ich w sumie 209. Malowniczą trasę 10 km najszybciej pokonał Kozłowski, który na tegorocznych igrzyskach w Brazylii, był 39. w maratonie i zajął tam z Polaków najlepsze miejsce. W Szydłowie uzyskał bardzo dobry czas – 29. 39 minuty i na mecie wyprzedził o mniej niż 0,1 sekundy młodzieżowego reprezentanta Ukrainy Ivana Strebkova. Trzeci był inny Polak – Tomasz Grycko z Władysławowa.

Autor: Sławomir Stachura