Niebezpieczne odpady będą składowane w Rytwianach?

Wielka awantura o niebezpieczne odpady w gminie Rytwiany. Firma Ecoprocesing chce składować odpady niebezpieczne, wójt i mieszkańcy się sprzeciwiają.

Firma Ecoprocesing chce składować odpady, w tym także te niebezpieczne w Rytwianach. Składowisko miałoby znaleźć się na działkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Czarnej, szkoły i domów. Wójt gminy Rytwiany, Grzegorz Forkasiewicz i mieszkańcy Rytwian sprzeciwiają się decyzji starostwa. Starosta staszowski Michał Skotnicki w odpowiedzi podjął odpowiednie kroki i odpady prawdopodobnie jednak nie będą składowane na terenie Rytwian.

Decyzję o pozwoleniu na składowanie i magazynowanie odpadów, w tym także tych niebezpiecznych wydano 28 sierpnia 2018 roku. Z upoważnienia starosty staszowskiego dokument podpisała Monika Michalec, zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. W decyzji czytamy, iż udziela się pozwolenia firmie Ecoprocesing z Krakowa na zbieranie i magazynowanie odpadów. W dokumencie znajduje się wykaz wszystkich rodzajów odpadów, które będą magazynowane. Jest ich aż... 758.

Autor: Agata Chrobot
Pełna treść na stronie Echo Dnia

Dodaj komentarz