"Nie" farmie fotowoltaicznej

Mieszkańcy miejscowości Strzelce, w gminie Oleśnica nie zgadzają się na planowaną w ich wsi budowę farmy fotowoltaicznej. Tłumaczą, że inwestycja budzi wiele obaw i nikt wcześniej z nimi nie rozmawiał na ten temat.

Obiekt składający z około 4 tysięcy paneli, ma powstać na obszarze 4 hektarów. Mieszkańcy jednoznacznie podkreślają, że jest to dla nich kłopotliwe, bowiem farma ma powstać pod oknami ich domów i gospodarstw w odległości od 50 do 100 metrów od zabudowy. Twierdzą, że gospodarstwa położone są w bardzo ładnej okolicy, mają działki rolne i ogródki, w których są pasieki pszczół oraz zwierzęta. W najbliższym sąsiedztwie przepływa również rzeka, w której żyją różne gatunki ryb oraz raki, a w pobliżu żaby. Dodają, że budowa takiej farmy zakłóci w znacznym stopniu spokój i harmonię ich dotychczasowego życia.

Autor: Marta Gajda
Pełna treść na stronie Radio Kielce

Komentarze

nonsens

napawdę nie rozumiem tych ludzi. Budowa takiej farmy to może być jedyna sznasa na faktyczny rozwój miejscowości i całej okolicy. Widziałem w całej Polsce farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe i nikomu to nie przeszkadza, tylko jakimś zacofanym rolnikom co nawet o tym pojęcia nie mają. a Siedźta w tych domach i czekajta na zasiłki!!!! CIEMNOGRÓD!!!!

Dodaj komentarz